Оповіщування про пожежу

оповіщування про пожежу1Системи оповіщування про пожежу та управління евакуацією людей (СОУЕ), являє собою скоординований комплекс технічних пристроїв і оперативних заходів щодо своєчасного оповіщування людей про пожежу та проведення евакуаційних заходів при виникненні пожежі чи іншої загрози життю і здоров'ю людей, які перебувають у приміщенні.

Оповіщування людей про пожежу, управління евакуацією людей та забезпечення їх безпечної евакуації при пожежі в будівлях і спорудах здійснюються одним із таких способів або комбінацією таких способів:

  • подача світлових, звукових і (або) мовних сигналів у всі приміщення з постійним або тимчасовим перебуванням людей;
  • трансляція спеціально розроблених текстів про необхідність евакуації, шляхи евакуації, напрямок руху та інших діях, що забезпечують безпеку людей і запобігання паніки при пожежі;
  • розміщення і забезпечення висвітлення знаків пожежної безпеки на шляхах евакуації протягом нормативного часу;
  • включення евакуаційного (аварійного) освітлення;
  • дистанційне відкривання запорів дверей евакуаційних виходів;
  • забезпечення зв'язком пожежного поста (диспетчерської) із зонами оповіщування людей про пожежу;
  • інші способи, що забезпечують евакуацію.

Очевидно, що на великих об'єктах оповіщування про пожежу та управління евакуацією повинно забезпечуватися автоматично, і не залежати від зовнішнього і людського чинника. Для цього в громадських місцях, в організаціях, підприємствах та на виробництві створюють спеціальні автоматизовані системи оповіщування про пожежу та управління евакуацією людей.

Обладнання системи оповіщування про пожежу та управління евакуацією

оповіщування про пожежу2Системи оповіщування про пожежу та управління евакуацією людей бувають декількох типів. Зазвичай управління евакуацією передбачає наявність звукових сигналів і покажчиків для людей, що евакуюються. Це може бути як автономна система, яка включається в роботу диспетчером пожежного поста при необхідності, так і частина загальної автоматичної системи протипожежного захисту об'єкта. У будь-якому випадку системи оповіщування про пожежу та управління евакуацією людей включають в себе такі пристрої, як: протипожежні світлозвукові оповіщувачі (сирени), акустичні системи різної потужності, переговорні пристрої, світлові покажчики напрямку руху при евакуації.

Управління евакуацією людей при пожежі відбувається синхронно відповідно до розробленого плану евакуації. Як правило, першим евакуюють персонал, щоб він допоміг забезпечити евакуацію відвідувачів. Для цього в кожному приміщенні розміщують план евакуації та інструкцію дій з напрямками руху людських потоків у разі пожежі. На плані обов'язково має бути позначена напрямок до кожного з наявних виходів. У реальних приміщеннях ці напрямки задають спеціальні графічні таблички.

Залежно від типу приміщення управління евакуацією людей при пожежі має свої особливості. Так, у дитячих закладах система оповіщування повинна бути обладнана таким чином, щоб скоординувати дії дорослих і не налякати дітей. При цьому системи оповіщування та управління евакуацією в школах і дитячих садах повинні спрацьовувати відразу ж при надходженні будь-якого тривожного сигналу від датчиків контролю диму або вогню.

Проектування, монтаж, сервісне обслуговування

оповіщування пр пожежу3При проектуванні систем протипожежної безпеки об'єкта, системи оповіщування про пожежу та управління евакуацією людей необхідно розбивати на зони у відповідності з архітектурними та функціональними особливостями об'єкта. Системи оповіщування про пожежу та управління евакуацією людей синхронізують із загальною системою протипожежного захисту об'єкта таким чином, щоб при виникненні небезпечної ситуації, задимлення або загоряння спрацьовував тривожний сигнал, і СОУЕ включалася в роботу. Оптимально, якщо диспетчер зможе координувати дії людей, та інформувати їх про ситуацію по гучному зв'язку. Всі таблички "Вхід" і "Вихід" оснащуються світловою індикацією. Компанія «ДІВІКС» має відповідну ліцензію та досвід у проектуванні та монтажі систем оповіщування та управління евакуацією відповідно до вимог нормативних документів у сфері протипожежної безпеки. Управління евакуацією людей при пожежі за допомогою професійної системи дозволяє організувати оперативну евакуацію людей на випадок пожежі.

Після успішної здачі об'єкта ми пропонуємо повну подальшу підтримку та обслуговування за доступними цінами.

telephon

м.Житомир (0412) 43-40-70
м.Рівне (068) 771-94-96
м.Бердичів (04143) 4-22-51
м.Коростень (096) 464-77-75
м.Звягель (067) 411-24-13
м.Коростишів (067) 388-70-01
м.Малин (067) 848-38-53

contakt

Якщо Ви хочете отримати більше інформації, зв'яжіться з нами. Ми відповімо Вам найближчим часом.

 

Написати

Copyright © 2013 Diviks.com.ua

­Зв'яжіться з нами

Якщо ви хочете отримати більше інформації, заповніть цю форму. Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.
Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
 
 
captcha
Перезавантажити

Розрахунок вартості

­