GPS-моніторинг
Використовуючи GPS для визначення місця розташування об'єкта та різні канали зв'язку для доставки інформації користувачу, системи моніторингу транспорту дозволяють детально простежити весь маршрут прямування автомобіля, спецтехніки або просто контейнера з важливим вантажем.
Сфери застосування GPS-моніторингу транспорту:
- транспортні компанії;
- служби екстреної допомоги;
- страхові компанії;
- автопарки;
- охоронні служби;
- служби перевезення пасажирів;
- служби порятунку;
- будівельні компанії;
- інкасаторські служби;
- сільськогосподарські підприємства;
- кур'єрські та поштові служби;
- комунальні служби;
- торгові компанії;
- таксопарки та диспетчерські служби таксі;
- особистий автомобіль.
Принцип дії системи GPS-моніторингу транспорту
Основним пристроєм в системі GPS-моніторингу транспорту є GPS / GSM-термінал, що виконує функції визначення координат за допомогою супутникового приймача, збір інформації від бортового обладнання та додаткових датчиків, пересилання інформації по каналах GSM-зв'язку, управління бортовим обладнанням по командам, що надходять від оператора . Зібрана інформація далі передається на сервер обробки у вигляді бінарного AVL-пакета, що містить «знімок» одержуваних терміналом даних - час, координати, значення внутрішніх і зовнішніх параметрів. AVL-пакет передається на сервер в процесі руху транспорту через канали бездротового зв'язку, GPRS або 3G або під час стоянки на базі через пряме кабельне підключення. Користувач потім отримує інформацію з сервера за допомогою клієнтської частини програмного забезпечення, або, в деяких випадках - прямо через браузер, використовуючи WEB-інтерфейс системи.
Переваги використання GPS-систем моніторингу транспорту
Скорочення пробігу автотранспорту. За рахунок оптимізації маршрутів переміщення, перенаправлення потоку транспорту залежно від поточної обстановки досягається скороченням пробігу на 5-15%. Виняток «людського фактора». Система контролю за автотранспортом присікає нецільове використання в особистих цілях або вчинення «лівих» рейсів.